Kod QR jako link do ankiety

Zacznijmy od tego czym w ogóle jest kod QR. Coraz więcej się o nim słyszy, coraz więcej osób z niego korzysta, ale na czym to właściwie polega? Na pierwszy rzut oka kod QR wygląda jak mieszanina czarno-białych kwadracików. Jednak jest to coś więcej:) Kod QR zasadą działania przypomina zwykły kod kreskowy – dzięki niemu znaki mogą być zakodowane w taki sposób, by można je było odczytać szybko i bezproblemowo. W tym celu powstały specjalne aplikacje na telefon, umożliwiające odczytanie kodu.

 

 

Do czego właściwie przydają się kody QR? Dzięki nim można bez problemu przekazać chociażby skomplikowany czy złożony adres internetowy. Stąd też ich szerokie zastosowanie w gazetach i reklamach.

Przykładowy kod QR (w tym wypadku jest to kod przekierowujący do serwisu Ankieterka.pl) wygląda tak:

qrcode

Jeśli wydrukujesz i udostępnisz ten kod, możesz pomóc w  promowaniu serwisu Ankieterka.pl :)

Jak możesz skorzystać z kodu QR na stronie Ankieterka.pl? Kod QR możesz wygenerować wchodząc w zakładkę UDOSTĘPNIANIE. Wygenerowany kod będzie zawierał bezpośredni link do Twojej ankiety. Kod taki można wydrukować lub zamieścić jako obrazek na stronie. Aby zapisać obrazek w postaci kodu QR, kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz funkcję „Zapisz grafikę jako…”.

Dzięki udostępnieniu kodu QR możesz rozreklamować swoją ankietę, a w ten sposób zyskać większą ilość zainteresowanych respondentów. Powodzenia!:)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*